Size bir telefon kadar yakınız
0322 226 21 21
Dil Seçin
trende

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
Özen Cephe bilgilendirme
Neden Cambalkon?
Cam balkon sistemleri, temelde camların alüminyum raylar içerisinde hareket ederek, balkonun uygun köşelerine, tüm camların katlanarak açılması temeline dayanmaktadır. Günümüzde şehir hayatının giderek daha yorucu, stresli olduğu düşünüldüğünde, insanlara evlerinde bir özgürlük alanı oluşturan balkonlar daha da önem kazanmaktadır. Eskiden balkonlar PVC, alüminyum doğrama v.b. malzemelerle kapatılarak tamamen kapalı bir ortam haline getirilirdi. Ancak bu malzemelerle kapatılan balkonlar, balkon işlevini yitirerek evin herhangi bir odasından farkı kalmazdı. Cam balkon sistemlerinin tüketicilerle buluşması ile bu durum ortadan kalkmış oldu. Balkon camlama sistemleri sayesinde, balkonlar asıl işlevlerini kaybetmeden, camların bir tarafa toplanması suretiyle istenildiği zaman açılan, camların kapatılması suretiyle de istenildiği zaman kapanan bir esnekliğe sahip oldular. Böylece balkonlar kullanıcılar için “özgür yaşam alanı” haline geldi.
Alüminyum Doğrama Nedir?
Alüminyum doğrama, 6 metreye kadar uzunlukta yer alan farklı alüminyum profillerin kesilerek işlenmesi ve bu ürünlerin kapı, pencere, cam balkon sistemi olarak hayatımızda işlevsel bir yer alması işlemidir.
Küpeşte ve Korkuluk Nedir?
Merdiven ve balkonlarda düşmeyi önlemek ve güvenlik sağlamak için kenar kısımda inşa edilen dekoratif bariyerlerdir.Çoğunlukla alüminyum,paslanmaz çelik ve ahşaptan yapılır.Küpeşte ve korkuluklar merdivenlerde,balkonlarda her türlü yürüme yollarında,stadyumlarda,alış veriş merkezlerinde, iç ve dış mekanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.
Otomatik Kapı Avantajları Nelerdir?

Tekerlekli sandalyede olan veya eli kolu olmayan engelli insanlar için otomatik kapı büyük bir kullanım kolaylığı sunmaktadır. Klasik kapıların bu insanlar için büyük bir engel oluşturduğu açmasının imkânsız olduğu bu durumlarda otomatik kapılar büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Özellikle kamu binalarında kullanılması çok önemli ve gereklidir.

Hastaneler ve bilimsel laboratuvarlarda otomatik kapılar sürekli kapalı oldukları için güvenli bir kullanım sunarlar. İnsanların istedikleri gibi giriş çıkışlarına izin verilmeyen bölgelerde örneğin ameliyathane, acil servis gibi yerlerde kullanılması oldukça pratik olmaktadır.

Otomatik kapı depolar gibi insanların elleri dolu olarak giriş çıkış yaptığı yerlerde de kullanımı büyük kolaylık sağlamaktadır.

Neden PVC Pencere ve Kapı?

PVC Pencere ve Kapılar, enerji verimliliği sağlar.

PVC, piyasada pencere ve kapılar için klasik yalıtım çözümleri dahilinde sunulan en iyi yalıtım malzemesidir. Aşağıdaki tabloda da görüldüğü gibi, alüminyum, PVC ve ahşap için termal yalıtım katsayılarını karşılaştırmaktadır. Bu katsayı ne kadar düşükse, enerji performansı o ölçüde yüksektir.

Alüminyum Korkuluk Nedir?

Merdivenlere, balkonlara, teraslara ve yapıların birçok bölümüne, emniyeti ve hoş bir görünümü sağlamak için yapılan dekorasyona korkuluk denir. Alüminyum profiller kullanılarak yapılan uygulamaya alüminyum korkuluk denir.

Korkuluk, küpeşte kelimesi ile eş anlamlıdır. Korkuluklar, alüminyum olduğu gibi ahşap, demir ve plastik de olabilir.

Alüminyum korkuluk diğer korkuluk uygulamalarından farklı olarak demontajdır. Yani profilleri parça bir şekildedir. Daha sonra bu profiller vida ile birbirine tutturularak oluşturulur.

Alüminyum korkuluklar merdivenlerde, balkonlarda, bina girişlerinde, asma katlarda, bahçelerde, havuz kenarlarında ve teraslarda rahatça uygulanabilir.

Neden Silikon Cephe?
Silikon Cephe Sistemleri camın estetik görüntüsünden hoşlananlar için son derece cazip bir dış cephe kaplama sistemidir. Isı camların özel tekniklerle kaset profillere yapıştırılması ve binaya yine özel tekniklerle monte edilmesine dayanan bir kalama sistemidir. Silikon Cephe Sistemlerinin en önemli avantajlarından biri yüzde yüz sızdırmazlık özelliğine sahip olmasıdır. 3 farklı noktada fitil emniyeti kullanılarak kesin olarak sızdırmazlığın sağlanabilmesi mümkün oluyor. Isıcam levhaların montajı oldukça kısa zamanda gerçekleşiyor ayrıca temizliği de son derece kolay. Silikon Cephe Sistemleri ile kaplanan binalarda cam levhalar arasından görünen alüminyum profiller yok, bu yüzden ulaşılan görüntü çok daha estetik. Ayrıca panellerin birleştiği yerlerde de ayrıca sızdırmazlık silikonu çekmeye gerek duyulmayacak bir işlem uygulanıyor. Dolayısıyla birleşim yerleri estetik olarak görüntüyü bozmuyor. Binanın tamamı Silikon Cephe Sistemleri ile kaplandığında birkaç panelin açılmasını tercih edebilirsiniz. Açılır paneller, kapalı durduklarında diğerleriyle farklı bir görünüm oluşturmazlar. Yani bu da estetik şıklığı bozabilecek bir özellik değildir.
Neden Özen Cephe?
Alüminyum korkuluk sistemlerinde öne çıkan detay kaliteli üretim ve profesyonel montaj. Tüm evlere ve işyerlerine uygulanabilen alüminyum korkuluk sistemlerimizi piyasadaki en kaliteli malzemeler ile üretiyor, deneyimli uzman montaj ekibimizle yerinizde sizin onayınızla birlikte monte ediyoruz.
Nasıl Fiyat Teklifi Alabilirim?
0322 226 21 21 numaraımızı arıyarak bizlerden fiyat teklifi alabilirsiniz.
Ürünlerimiz Hakkında?
Tüm ürünlerimiz kendi imalatımızdır. Tamamen Türk Malıdır.